Renovace nábytku

Nabízím Vám mnou vybrané a vlastnoručně zrenovované kusy starého nábytku, každý je originál. Každý kus oživuji poctivou prací a hlavně srdcem.

Dále nabízím renovace vašich rodinných pokladů.

Anebo vyhledám a zrenovuji kus blížící se co nejvíce vaší představě..

Pokud nenajdeme, co hledáte, menší kusy jako například lavice, police, stojany, vyrobíme.

Renovacím starého nábytku se věnuji přes 12 let. Jednotlivé kusy pořizuji průběžně a vybírám je pocitově, zkrátka buď mi padne do oka a v tom případě jej vidím okamžitě zrenovovaný anebo nepadne a neobjeví se žádný obraz v mé mysli. Žádné další parametry či mantinely pro výběr nábytku nemám, jen samozřejmě nesmí mít aktivního červotoče či plísně. Proti škůdcům impregnuji. 

Starého nábytku, s duší si velmi považuji a dvakráte tak mě těší, pokud znám příběh daného kusu. Moje filosofie je taková, že přece není třeba naše domovy zahlcovat stále novým. Vždyť stačí trocha toho času, péče a lásky a radost s hlubším smyslem je tu. A co si budeme povídat, tyhle staré kusy, jsou mnohdy i z kvalitnějších materiálů, než který nabízí současný „trendy“ trh. Jen u nás doma máme takových oživených kusů přes 22. A začala jsem tenkrát hned tím doposud největším a to kredencí, která dominuje kuchyni v jídelní části.

A kde to vše začalo? Myslím, že pocitově má vášeň pro vdechování dalšího života starému musela začít už v mém raném dětství. S mou milovanou babičkou a dědou. Tolik nám vnoučatům toho do života dali, tolik nás naučili. Jednoduše se mezi těmi oživenými kousky cítím jako v jejich náruči, klidná, vyrovnaná a smysluplně svá.

A kdo jsem? Jsem matka, manželka, bývalá lvice salonů. Jsem obyčejná žena v neobyčejném světě. Ano myslela jsem si i opak. Naštěstí jsem dospěla, naštěstí jsem potkala spoustu dobrých lidí, naštěstí jsem pracovala v domově pro seniory. Tam jsem poznala nejen skutečně hodnoty bytí, ale také manžela. Máme syna, úžasného usměvavého klučinu.