Renovace nábytku

Nabízím Vám mnou vybrané a vlastnoručně zrenovované kusy starého nábytku, každý je originál. Každý kus oživuji poctivou prací. Ráda dozdobuji, resp. vše se jednou hodí, třeba i odložený rámeček na obrázek schovávám a nalepím ho pak jako 3D efekt. Shlédněte ve fotogalerii.

Dále nabízím renovace vašich rodinných pokladů.

Anebo vyhledám a zrenovuji kus blížící se co nejvíce vaší představě.

Pokud nenajdeme, co hledáte, menší kusy jako například lavice, police, stojany, vyrobíme.

V neposlední řadě pak nabízím i své designérské služby na zútulnění domovů či jiných prostor, např. prodejních.. Primárně pracuji s tím, co máte, mnohé se dá s trochou péče a s dobrým nápadem ještě použít. A když už nějaký ten doplněk kupuji, tak s rozvahou a rozmyslem. Více o útulnosti v mém podání, naleznete ve fotogalerii Z našeho domova či v záložce Proměny.

Renovacím starého nábytku se věnuji přes 12 let. Jednotlivé kusy pořizuji průběžně a vybírám je pocitově, zkrátka buď mi padne do oka a v tom případě jej vidím okamžitě zrenovovaný anebo nepadne a neobjeví se žádný obraz v mé mysli. Žádné další parametry či mantinely pro výběr nábytku nemám, jen samozřejmě nesmí mít aktivního červotoče či plísně. Proti škůdcům impregnuji. A víte co, i taková dírka může zdobit a dotvořit kouzlo.

Starého nábytku, s duší si velmi považuji a dvakráte tak mě těší, pokud znám příběh daného kusu. Moje filosofie je taková, že přece není třeba naše domovy zahlcovat stále novým. Vždyť stačí trocha toho času, péče a lásky a radost s hlubším smyslem je tu. A co si budeme povídat, tyhle staré kusy, jsou mnohdy i z kvalitnějších materiálů, než který nabízí současný „trendy“ trh. Jen u nás doma máme takových oživených kusů přes 22. A začala jsem tenkrát hned tím doposud největším a to kredencí, která dominuje kuchyni v jídelní části.

A kde to vše začalo? Myslím, že pocitově má vášeň pro vdechování dalšího života starému musela začít už v mém raném dětství. S mou milovanou babičkou a dědou. Tolik nám vnoučatům toho do života dali, tolik nás naučili. Jednoduše se mezi těmi oživenými kousky cítím jako v jejich náruči, klidná, vyrovnaná a smysluplně svá.

A kdo jsem? Jsem matka, manželka, bývalá lvice salonů. Jsem obyčejná žena v neobyčejném světě. Ano myslela jsem si i opak. Naštěstí jsem dospěla, naštěstí jsem potkala spoustu dobrých lidí, naštěstí jsem pracovala v domově pro seniory. Tam jsem poznala nejen skutečně hodnoty bytí, ale také manžela. Máme syna, úžasného usměvavého klučinu.